divadlo
Sova

Vo vile syna a otca zároveň sa ocitnú dve ženy, stará mama a jej vnučka. Slobodná matka a babička, intelektuálka. Hra je plná vzťahových a názorových stretov, životných, hodnotových a citových otázok.

Dátum premiéry:
20.10.2020, Ut

Mladá žena Vendy je slobodná matka s dieťatkom, o ktorom sa jeho otec nestihol pred svojou smrťou dozvedieť. Babička, intelektuálka, tiež ovdovela a nevládze žiť sama vo svojom dome. Hľadajú nový domov, na ktorý sú obe odkázané. Ich spolužitie zďaleka nie je idylické. Naopak, je plné vzťahových a názorových stretov, ale aj narastajúceho, hlbokého porozumenia. A ako to už býva, najväčší zmysel a hodnoty svojho obgeneračného prepojenia si uvedomujú, až keď je neskoro. To, že sa láska míňa, neznamená, že to nie je láska a zásadná reflexia života, ktorý nežijú iba naše hrdinky. Excelentné príležitosti pre vyzreté herečky a osobnosti. Dátum narodenia ich rozdeľuje len navonok. Pochopenie seba a doby, v ktorej žili a žijú, je svedectvom, ktoré stojí za to zdieľať s našimi divákmi.

Komornú hru Sova populárna súčasná česká spisovateľka, poetka, speváčka a dramatička nanovo prepísala na objednávku dramaturgie činohry a priamo na „telo“ skvelých herečiek, akými sú B. Turzonovová a B. Andrešičová.

Natalie Kocábová: Sova
Réžia
: Valeria Schulczová
Obsadenie: Božidara Turzonovová, Barbora Andrešičová

Miesto: Modrý salón

---------

Odporúčame

Moody Selections

Pi 3.2.2023 / Manifest Bohéma

TIP

Bombastický Johan

Kino Lúky a FK Lúky / Kino Kult...

TIP

Horror Show

17.2.2023 - 3.3.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Festival Cestou necestou

10.3.2023 - 12.3.2023 / Dom kultúry Ružinov

TIP