divadlo
Rusalka

Dvořákova Rusalka nie je zďaleka iba romantickou rozprávkou. Naopak, odkrýva množstvo na prvý pohľad nebadateľných symbolických a psychologických významov, zobrazuje nielen súboj úprimnosti s pokrytectvom a zradou, ale tiež večný súboj svetla a tmy, sna o večnosti a reality smrteľnosti.

Dátum premiéry:
20.02.2020, Št

Hlavná hrdinka je síce vodná víla, no jej srdce je zároveň plné hlbokých ľudských citov – túžby a lásky. Je vlastne stále sama – sama sa musí rozhodovať i potýkať s tragickými dôsledkami svojich rozhodnutí. Dvořákova opera je plná oslnivej hudobnej krásy a patrí medzi divadelné diela, ktoré oslovia každého diváka, hľadajúceho odpoveď na tie najzložitejšie životné otázky.

V inscenácii tohto očarujúceho romantického diela, ktorá bude krásnym a pútavým divadlom určeným pre celú rodinu, sa ako sólisti pod taktovkou Ondreja Lenárda predstavia: Eva Hornyáková, Katarína Juhásová, Mária Porubčinová, Jolana Fogašová, Adriana Kohútková, Jozef Benci, Peter Mikuláš, Tomáš Juhás, Ľudovít Ludha, Peter Berger a ďalší. Spoluúčinkovať bude orchester a zbor Opery SND.

Antonín Dvořák: Rusalka
Réžia
: Martin Kákoš
Obsadenie: Eva Hornyáková / Katarína Juhásová / Mária Porubčinová, Peter Berger / Tomáš Juhás / Ľudovít Ludha, Jolana Fogašová / Adriana Kohútková a ďalší

-------------------

Vstup: 10€ / 15€ / 20€ / 30€

Foto zdroj: teraz.sk

Odporúčame

Panikári - chlapská odpoveď na Klimaktérium

Po 27.4.2020 / Dom kultúry Ružinov

TIP

Grape Festival 2020

7.8.2020 - 8.8.2020 / Letisko Piešťany

TIP

BRaK - Bratislavský knižný festival 2020

29.5.2020 - 31.5.2020 / Nová Cvernovka

TIP

Tajomstvo reči tela a analýza vzhľadu

St 14.10.2020 / V - klub

TIP