divadlo
Rusalka

Dvořákova Rusalka nie je zďaleka iba romantickou rozprávkou. Naopak, odkrýva množstvo na prvý pohľad nebadateľných symbolických a psychologických významov, zobrazuje nielen súboj úprimnosti s pokrytectvom a zradou, ale tiež večný súboj svetla a tmy, sna o večnosti a reality smrteľnosti.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
20.02.2020, Št

Hlavná hrdinka je síce vodná víla, no jej srdce je zároveň plné hlbokých ľudských citov – túžby a lásky. Je vlastne stále sama – sama sa musí rozhodovať i potýkať s tragickými dôsledkami svojich rozhodnutí. Dvořákova opera je plná oslnivej hudobnej krásy a patrí medzi divadelné diela, ktoré oslovia každého diváka, hľadajúceho odpoveď na tie najzložitejšie životné otázky.

V inscenácii tohto očarujúceho romantického diela, ktorá bude krásnym a pútavým divadlom určeným pre celú rodinu, sa ako sólisti pod taktovkou Ondreja Lenárda predstavia: Eva Hornyáková, Katarína Juhásová, Mária Porubčinová, Jolana Fogašová, Adriana Kohútková, Jozef Benci, Peter Mikuláš, Tomáš Juhás, Ľudovít Ludha, Peter Berger a ďalší. Spoluúčinkovať bude orchester a zbor Opery SND.

Antonín Dvořák: Rusalka
Réžia
: Martin Kákoš
Obsadenie: Eva Hornyáková, Ľudovít Ludha, Jolana Fogašová a ďalší

Dĺžka predstavenia: 3 hodiny 10 minút s dvoma prestávkami

Vstupenky od 15€

"Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie."

Odporúčame

Múzeum prízrakov

28.4.2022 - 25.9.2022 / GMB - Pálffyho palác

TIP

Festival Kulturák 2022

28.7.2022 - 30.7.2022 / Strelnica Tibín, Turany

TIP

Letné shakespearovské slávnosti 2022

5.7.2022 - 6.8.2022 / Bratislavský hrad

TIP