divadlo
Rusalka

Dvořákova Rusalka nie je zďaleka iba romantickou rozprávkou. Naopak, odkrýva množstvo na prvý pohľad nebadateľných symbolických a psychologických významov, zobrazuje nielen súboj úprimnosti s pokrytectvom a zradou, ale tiež večný súboj svetla a tmy, sna o večnosti a reality smrteľnosti.

Dátum premiéry:
20.02.2020, Št

Hlavná hrdinka je síce vodná víla, no jej srdce je zároveň plné hlbokých ľudských citov – túžby a lásky. Je vlastne stále sama – sama sa musí rozhodovať i potýkať s tragickými dôsledkami svojich rozhodnutí. Dvořákova opera je plná oslnivej hudobnej krásy a patrí medzi divadelné diela, ktoré oslovia každého diváka, hľadajúceho odpoveď na tie najzložitejšie životné otázky.

V inscenácii tohto očarujúceho romantického diela, ktorá bude krásnym a pútavým divadlom určeným pre celú rodinu, sa ako sólisti pod taktovkou Ondreja Lenárda predstavia: Eva Hornyáková, Katarína Juhásová, Mária Porubčinová, Jolana Fogašová, Adriana Kohútková, Jozef Benci, Peter Mikuláš, Tomáš Juhás, Ľudovít Ludha, Peter Berger a ďalší. Spoluúčinkovať bude orchester a zbor Opery SND.

Antonín Dvořák: Rusalka
Réžia
: Martin Kákoš
Obsadenie: Eva Hornyáková, Ľudovít Ludha, Jolana Fogašová a ďalší

Dĺžka predstavenia: 3 hodiny 10 minút s dvoma prestávkami

Vstupenky od 15€

"Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie."


Odporúčame

Danube Music Day: DakhaBrakha

Pi 18.2.2022 / Majestic music club

TIP

Ada

17.1.2022 - 18.1.2022 / Kino Lumière

TIP

Denisa Lehocká: Bez názvu

26.11.2021 - 26.2.2022 / Kunsthalle Bratislava

TIP

NeferNefer & Burlesque Show

Št 20.1.2022 / Red Cat Cabaret Club

TIP