divadlo
Pliagy a hnusoby
Rodina vo svojom dome uprostred večere. Stretávajú sa po celom dni, aby na prvý pohľad naplnili rutinu normálne fungujúcej rodiny. Otec, mama, syn, dcéra i babka žijú svoje životy tak, že tí druhí v rodine o nich už dávno stratili prehľad.
Táto akcia sa konala v minulosti

Odrazu do domu k rodine vnikajú maskovaní epidemiológovia. Neznáma nákaza si vyžiada mimoriadne opatrenia. Mimo iné - opäť po rokoch zaviesť hranice. Keďže si už nikto nepamätá, ako a kade hranice viedli, epidemiológovia vytýčia nové. Hranica rozdelí nielen miestnosti domu, ale aj členov rodiny na dve časti – bez akejkoľvek možnosti túto hranicu prekročiť, alebo prejsť z obývačky do kuchyne.

Táto absurdná situácia absolútne demaskuje vzťahy v rodine a skutočné životy jej členov, o ktorých tí ostatní nemajú ani tušenie. Kto by predpokladal, že babička je, okrem iného, aj skutočný internetový troll, alebo kto vlastne vymuroval pod pivnicou kryt plný potravín a minerálky?! A tak postupne spoznávame, že Pliagy sú pliagy, ale hnusoby, sú Hnusobami v nás.

Autor a réžia: Jakub Nvota / Scéna a kostýmy: Lucia Šedivá / Produkcia: Jana Suraová /

Účinkujú: Anna Čonková, Lucia Hurajová, Zuzana Kyzeková, Adela Mojžišová, Daniela Šencová,  Radovan Hudec, Štefan Martinovič, Štefan Richtárech, Jakub Ružička

Vstupné: 15€ v predpredaji, 12€ pre študentov a seniorov

Pozrite si kompletný program Bratislavských divadelných nocí

Odporúčame

Vojna a mier

17.10.2020 - 18.10.2020 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

Slobodná Európa

Majestic music club / Randal Club

TIP

Psychopat je tiež človek? - zrušené

Ut 20.10.2020 / Dunaj˜

TIP

Odvrátená strana mesiaca

Po 26.10.2020 / GUnaGU

TIP