divadlo
Online (ako sa nezblázniť z vlastných detí, keď stále hrajú Fortnite)

Online (ako sa nezblázniť z vlastných detí, keď stále hrajú Fortnite) rieši aj kyberšikanu tínedžerov. Po minuloročnom projekte pre deti a mládež Youtuberi, venovanom fenoménu Youtube a jeho tvorcom, pokračuje divadlo GUnaGU témou počítačových hier.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
23.01.2020, Št

Online (ako sa nezblázniť z vlastných detí, keď stále hrajú Fortnite) je akčnou divadelnou hrou určenou pre všetky generácie detí a mládeže, ich rodičov a starých rodičov i používateľov sociálnych sietí.

Keďže internet a virtuálna realita čoraz agresívnejšie zasahujú do života dnešných detí a mládeže, dramatik Viliam Klimáček sa vo svojej novej hre zameral na online hry, pri ktorých cez internet komunikuje spolu veľké množstvo hráčov. Rieši sociálnu interakciu detí cez internet a jej možné nebezpečia, poruchy pozornosti a správania, spôsobené dlhodobou expozíciou pred počítačom. Venujeme sa aj syndrómu hikikomori, popísanom japonskými psychológmi - extrémnej izolácii a osamelosti, kedy život jedinca suplujú komiksy a videohry (syndrómom trpí približne percento japonskej populácie).

Celosvetovo najpopulárnejšou hrou je Fortnite, ktorú hrá štvrť miliardy ľudí, závislosť na ktorej psychológovia prirovnávajú ku kokaínu.

Autor a režisér: Viliam Klimáček
Obsadenie
: Peter Ondrejička, Martin Meľo, Marta Maťová a Monika Horváthová

Dĺžka predstavenia: 60 min. bez prestávky

--------

Vstup: 11€ / 9€ deti - ak sa predpredaj nevypredá, je možné zakúpiť aj v pokladni divadla.

Odporúčame

Noc na Broadway

8.10.2020 - 24.10.2020 / Red Cat Cabaret Club

TIP

MFFK Febiofest 2020

30.9.2020 - 30.9.2020 / Bratislava

TIP

Úplní cudzinci

Pi 30.10.2020 / FK Nostalgia

TIP

Na okraji záujmu

8.7.2020 - 25.10.2020 / Stará radnica

TIP