divadlo
Nefotografie - zrušené

Divadelná inscenácia Nefotografie vychádza z textov tridsiatich šiestich slovenských fotografov, ktorí opísali svoju skúsenosť s neurobenou fotkou.

Táto akcia sa konala v minulosti

6.11.2021 sa hrá v rámci festivalu OFF

Autorská hra spracováva tieto spomienky a obrazy transformáciou do iných médií. Vytvára priestor pomyselného laboratória, kde performeri skúmajú materiály a reagujú na ne. Projekt Nefotografie je voľným pokračovaním inscenácie Nezachytené fotografie (2019) inšpirovanej zbierkou Willa Steacyho Photographs not taken o zahraničných fotografoch. Nová hra Nefotografie je zameraná na slovenskú fotografickú obec, ktorú režisérka oslovila s otázkou: “Čo je ten moment, ktorý sa Vám nepodarilo zachytiť, ktorý máte stále v pamäti?”

Texty do inscenácie napísali:

Juraj Bartoš, Laura Belišová, Leontína Berková, Pavol Breier, Peter Fabo, Petra Feriancová, Jana Gombíková, Matej Hakár, Táňa Hojčová, Lena Jakubčáková, Jakub Jančo, Šymon Kliman, Robo Kočan, Martin Kochan, Dušan Kochol, Soňa Maletz, Peter Marek, Veronika M. Markovičová, Boris Németh, Jozef Ondzik, Katarína Poliačiková, Rudo Prekop, Marek Pupák, Zuzana Pustaiová, Tomáš Rafa, Peter Rónai, Jozef Sedlák, Rudolf Sikora, Pavel M. Smejkal, Viktor Šelesták, Ján Šipöcz, Jana Šturdíková, Diana Takácsová, Ján Viazanička, Martin Vongrej a Peter Župník.

Inscenácia vznikala metódou kolektívnej tvorby, nazývanej aj “Devised Dramaturgy”, ktorá vychádza z improvizácie a z práce s rôznym materiálom. Materiály, s ktorými tím počas prípravy inscenácie pracoval, sú zozbierané texty, médium fotografie, téma nezachytenej fotografie, skúšobný priestor, fotografická tvorba autorov, osobné asociácie a vlastné momenty fascinácie. Východiskovými boli stratégie načúvania materiálu, hľadania jeho potenciálu, kolaboratívne premýšľanie, myslenie cez konanie a akcie založené na zadaniach. V skúšobnom procese si tím vybral šesť textov, ktoré rozpracoval do menších scén. S ďalšími textami pracuje viac asociatívne a fragmentárne, s princípmi vrstvenia a prvkami náhody.

Réžia: Mária Piatriková
Obsadenie: Zuzana Garaiová, Alex Mihalík, Tomáš Senko, Juliana Svítková

Viac o OFF festivale 2021

Vstupné: 8€ (platí sa na mieste), rezervácie

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Divadlo K (Projekt Kekse). Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Slovenský komorný orchester: Hommâge à Bohdan Warchal

Ne 23.1.2022 / Slovenská filharmónia

TIP

Francúzska depeša Liberty, Kansas, Evening Sun

Kino Lumière / Cinemax Bory Mall

TIP

Krivky: Oľga Bleyová / Ludmila Hrachovinová

16.12.2021 - 26.2.2022 / Galéria FOG

TIP

Scandi (prehliadka súčasných severských filmov)

24.1.2022 - 30.1.2022 / Bratislava

TIP