divadlo
Matka
Anne sa s láskou starala o manžela, s radosťou robila deťom raňajky a zabezpečovala celý rodinný servis. Jednoducho napĺňala svoj život rodinou až do momentu, keď si uvedomila, že je vlastne sama. Tento spokojný život ju tak trochu podviedol. A možno aj vlastný manžel, ktorý ustavične uteká na nejaké semináre.
Táto akcia sa konala v minulosti

Syn je už dospelý a zrazu ju nepotrebuje. Ako sa má zmieriť s tým, že aj on má svoj vlastný život? Čím ho teraz naplniť? Čo ostáva po láske? Anne zrazu nemá svoje miesto, nemá nijaký cieľ.

Trpká komédia Matka je rodinnou hrou o dozrievaní, odchádzaní a uvedomení si samej seba. Ale aj o strachu z opustenia, osamelosti, keď rodinné hniezdo zostáva prázdne. Úspešný francúzsky dramatik Florian Zeller vytvoril úchvatný svet reality a ilúzie skutočnosti jednej ženy, matky.

Keď sa skončí jej sebaobetovanie pre rodinu, nastáva sloboda detí a manželova nezávislosť, tak čo ostáva pre matku? Na konci si kladie iba zásadnú otázku: Načo to bolo? V podstate... Načo to bolo, to všetko?

Autor: Florian Zeller / Preklad Ľubomír Vajdička / Réžia Soňa Ferancová / Dramaturgia Miriam Kičiňová / Scéna a kostýmy Georges Vafias / Pohybová spolupráca Renata Ptačin / Výber hudby Soňa Ferancová

Hrajú: Matka Zuzana Fialová / Otec Ľuboš Kostelný / Syn Dávid Hartl / Dievča Anežka Petrová

 

Odporúčame

The Cotton Club

16.2.2023 - 31.3.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

KRAA! #8: Festival skutočne súčasnej hudby

So 25.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry

TIP

Mňága a Žďorp: Best of tour

Št 30.3.2023 / Randal Club

TIP