divadlo
Letné shakespearovské slávnosti: Komédia omylov
Fraška o dvoch súrodeneckých dvojiciach. Shakespeare aj v tejto svojej najkratšej hre prekračuje hranice tradičných žánrov. Spočiatku to vyzerá na tragédiu (hneď na začiatku totiž hrozí jednej z postáv trest smrti), čoskoro sa však hra dostáva až do polohy frašky. Najmä dialógy pána a sluhu sú priam lekciami, ako by mohla vyzerať aj moderná cirkusová klauniáda.
Táto akcia sa konala v minulosti

Fraška o dvoch súrodeneckých dvojiciach – identických dvojčatách - ponúka nielen závratné tempo zvratov a zábavu, ale aj dômyselnú hru s protikladmi a paradoxami, ktorú autor vždy skvelo ovládal. Rozvinul v nej aj brilantnú úvahu o vzťahoch muža a ženy, o význame ich lásky a úcty. „Svojim spôsobom je Komédia omylov bláznivým kolotočom strát a nálezov“, hovorí shakespearista Martin Hilský.

Režisér Roman Polák sa pre inscenovanie tejto hry a jej komickej grotesknosti inšpiroval aj v ére nemého filmu – čiernobiela scéna a kostýmy budú podčiarknuté živým klaviristom.

Upozorňujeme na streľbu v predstavení. 

William Shakespeare: Komédia omylov
Réžia
: Roman Polák
Obsadenie: Ján Jackuliak, Ľubomír Paulovič / Ján Kožuch, Robert Roth, Juraj Hrčka, Martin Šalacha, Petra Vajdová, Paula Vitázková, Silvia Soldanová a ďalší

Pozrite si kompletný program Letných shakespearovských slávností na bratislavskom hrade.

Odporúčame

Ako sa hrali naši...

12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB

TIP

Mesiac Frankofónie 2021: Portréty žien - online

1.3.2021 - 31.3.2021 / Online

TIP

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC

TIP

Colours of Ostrava 2021

14.7.2021 - 17.7.2021 / Ostrava / Dolní Vítkovice

TIP