Je veľkolepou ódou na lásku, bláznovstvo, prírodu – a najmä je oslavou slobody. V magickom Ardénskom lese nachádzajú zázemie tí, ktorých vyhnal uzurpátorský vládca. Vzdávajú sa svojho predchádzajúceho života , šalejú láskou, snívajú, básnia a flirtujú.
V mene lásky sa v tejto Shakespearovej komédii dejú nečakané veci, postavy si rôzne a často menia identitu, kde kto by si poplietol dievča s chlapcom. Tí, ktorých trápia náhle záchvaty vášne, sa strácajú a zas nachádzajú v lese a na stromoch pribúda milostná poézia... Les je zázračným miestom, kde je veľmi ľahké stratiť sa a zároveň sa nájsť. Každý v ňom môže nájsť odpoveď na svoje trápenie, či melanchóliu. Odpoveď je jednoduchá, nazýva sa láska.
A ako hovorí Rosalinda: prosím vás Ve jménu lásky, aby se vám tahle hra líbila tak, jak se vám líbí.
Hosťujúca inscenácia Letných shakespearovských slávnosti Praha.
Realizačný tím:
Preklad: Martin Hilský
Réžia: Jakub Nvota
Scéna: Pavol Andraško
Kostýmy: Markéta Sládečková
Hudba: David Rotter
Súboje: Peter Nosek ARGO
Obsadenie: : Roman Zach, Jakub Žáček, Jaromír Nosek/ Filip Cíl, Václav Rašilov, Václav Matějovský, Denny Ratajský a ďalší
Vstupné: predpredaj od 15€
Vstup do hľadiska o 20.00 hodine. Vstup na predstavenie len do 20:30 hod.! Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do hľadiska a vstupné v tomto prípade nie je možné vrátiť alebo reklamovať.
Pozrite si kompletný program Letných shakespearovských slávností.