divadlo
Jsme v pohodě

Židovka Helena má tri deti – lesbu, transsexuála a sadomasochistu. Homosexuálny televízny zabávač Charles a jeho asistent Shane vystupujú v televíznej šou „Gay Over“. Barbara sa po smrti svojho syna – homosexuála, ktorý zomrel na AIDS – maniakálne upína k ručným prácam...

Táto akcia sa konala v minulosti


Otočenie zdanlivých stereotypov má prekvapivý efekt. Jeho prostredníctvom sa autor vysmieva nielen homofóbii, ale aj súčasnej nejasnej sexuálnej identite či úchylnej obľube (niektorých žien) – „vytvárania z čohokoľvek“, tzv. permanentnej domácej recyklácii. Čo vlastne je a čo už nie je normálne? A máme vôbec právo to súdiť? Nie sme iba obeťami vlastných predsudkov?

Režisér inscenácie Braňo Holiček sa zaoberá predovšetkým autorskou tvorbou, pri skúšaní často využíva tzv. kolektívnu improvizáciu. Rudnickov text je jeho inscenovaniu blízky, hra totiž pripomína slávne americké stand-up comedy, napriek tomu jej nechýbajú aj sentimentálnejšie linky. Nakoniec, možno to s naším svetom a s celým 21. storočím nebude také zlé. Koniec-koncov v tom všetci ideme spoločne. A je iba jeden jediný spôsob, ako dát túto planétu do poriadku. A ten je... Aký vlastne?

Paul Rudnick: Jsme v pohodě
Réžia
: Braňo Holiček
Obsadenie: Lucie Juříčková, Jan Bidlas, Patrik Deřgel a ďalší

Dĺžka podujatia: 1 hodina a 30 minút bez prestávky

Podujatie je súčasťou Drama Queer festivalu

----------

Vstup: 10€

Odporúčame

Brutal Assault Festival 2021

10.8.2021 - 14.8.2021 / Jaroměř - Pevnosť Josefov

TIP

Otis Laubert

11.8.2020 - 24.9.2020 / Galéria NOVA

TIP

Darkness Positive / Ultrazvuk

Št 13.8.2020 / Tyršák

TIP

Juliana Mrvová - After the fire

6.6.2020 - 21.8.2020 / Ateliér XIII

TIP