Návštevníctvo je pozvané, aby sa poležiačky započúvalo do viackanálovej zvukovej scény vytvorenej zo šepkajúcich hlasov, jemných textúr a transformovaných prírodných zvukov, odrážajúcich zmeny životného prostredia – sucho, záplavy, striedanie ročných období a miznúce ekosystémy. Predstavenie využíva techniky ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response), o ktorých je známe, že upokojujú nervový systém a znižujú hladinu stresu. To vytvára meditatívny, uzemňujúci zážitok, ktorý pomáha účastníkom porozumieť emóciám, ako sú ekologická úzkosť, strach, smútok a bezmocnosť, a zároveň podporuje osobnú reflexiu a zmysel pre zodpovednosť.
Predstavenie Warm Words balansuje medzi terapeutickou skúsenosťou a základným alarmom a ponúka priestor pre vnútorný pokoj a kritickú reflexiu. Je to chvíľa starostlivosti – a zároveň signál, že sa niečo mení. Dielo sa obzvlášť zameriava na ničivé povodne, ktoré postihli náš región v roku 2024, čím sa umocňuje skúsenosť s ohromujúcou silou vody a hlboký pocit straty, ktorú so sebou nesie. Predstavenie obsahuje senzorické spúšťače, ktoré môžu vyvolať intenzívne emocionálne alebo fyzické reakcie. Ak ste citliví na podnety súvisiace s traumou, nabádame k opatrnosti.
Jagoda Kwiatkowska je interdisciplinárna umelkyňa z Varšavy, pracujúca s rôznymi médiami. Venuje sa skúmaniu duševného zdravia, identity a posttraumatických priestorov, ktoré obývane, formovaných historickou traumou, reagujúcich na spoločenské aj individuálne krízy – či už pramenia zo zmeny klímy, vojny alebo osobného boja. Absolventka Ateliéru priestorových aktivít Miroslawa Balku (2018) a Audiovizuálneho ateliéru Grzegorza Kowalského (2016) na Fakulte mediálneho umenia Akadémie výtvarných umení vo Varšave a Poznania o kultúre na Varšavskej univerzite (2016). Jej prax je založená na výkone, zvuku a vizuálnom umení so silným zameraním na zmyslové zapojenie. Snaží sa vytvárať diela, ktoré ponúkajú útechu a zároveň vyvolávajú hlbšiu introspekciu o tom, ako môžeme ako jednotlivci a komunity liečiť a predefinovať naše príbehy v reakcii na výzvy sveta. Od roku 2018 spolupracuje s Juliou Golachowskou a Annou Shimomurou v rámci feministickej umeleckej skupiny Kolektyw Łaski (Grace Collective). Ich tvorba skúma témy histórie, pamäti, rodu, feminizmu, ekológie a identity. V ich prvom projekte, The New Patriotic Songbook, prepísali texty vlasteneckých piesní a nahradili mizogýnne, rasistické, triedne a provojnové fragmenty feministickými, pacifistickými, inkluzívnymi a komunitu posilňujúcimi posolstvami.
Vstup voľný