divadlo
iná akcia
Hrozná
Vinohradnícke mestečko v Malých Karpatoch, Svätý Jur má bohatú históriu opradenú mnohými legendami. Inšpiráciou k vytvoreniu bábkovej inscenácie "Hrozná" je kniha "Šúrsky drak a iné zlovesti“ od rodáčky z Jura, spisovateľky Violy Almássyovej. Téma rodiny a odpustenia sa zrkadlí v príbehu dvoch sestier, ktoré na kare svojho otca odhaľujú tajomstvá Svätého Jura, a tiež ich vinohradníckeho rodu. Príďte s nami zažiť ich cestu k "dorobeniu" toho najlepšieho vína.
Táto akcia sa konala v minulosti

Príďte s nami zažiť ich cestu k "dorobeniu" toho najlepšieho vína.

Táto komorná site-specific inscenácia je vytvorená špeciálne pre priestor vinohradníckych pivničiek, kde jej čaro vyniká ešte viac. Je vhodná pre všetkých, ktorí milujú legendy, tajomstvá, humor a dobré víno.

Tentokrát si ju viete vychutnať v rámci vianočného programu v Sv. Juri., v obradnej miestnosti Metského úradu.

---

Tvorivý tím:


Koncept, scenár, réžia: Mgr.art Lucia Svobodová,

Scenár, dramaturgia, hudba: Mgr.art Mariana Bódyová


Dramaturgia, video, scénografia, svetlo: Ing. Tomasz Schaefer


Hlas otca: Mgr.art Boris Báčik


Preklady do svätojurského nárečia: Viola Almássyová, Beáta Vlasáková

Produkcia: Mgr.art Magdaléna Čisárová

Hrajú: Lucia Svobodová, Mariana Bódyová


Svetlo: Jakub Ťapucha/Tomasz Schaefer

Občianske združenie Anima-Act spája profesionálov z divadelného prostredia. Názov je skratkou latinského Anima Activa, spájajúca v sebe dušu, život, vánok s činom a aktivitou. Naše činorodé duše, ktoré stoja za týmto názvom sa sústreďujú na neordinárnu cestu autorského chápania divadla, ktorú pretavujú cez rôzne výtvarné formy.

Anima-Act sa inšpiruje súčasnými témami, ktoré však majú korene hlboko v našom podvedomí, animálnom ja. Tvoríme inscenácie a projekty ako pre dospelých tak aj pre deti. 
Anima-Act má pre nás ešte jeden význam, tým je animácia. Fokusujeme sa na prácu s materiálom, objektom, hmotou, ktorý plasticky spracovávame v našej tvorbe prostredníctvom oživovania.

 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Anima - Act. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Od Nílu k Dunaju. Pamiatky ríše faraónov v Bratislave.

4.10.2022 - 30.4.2023 / Archeologické múzeum SNM

TIP

Valentínsky Red Cat Romantique

So 11.2.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Láskavé bohyne

St 1.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra

TIP

Karel Koch a Dušan Jurkovič - Človek Človeku

29.10.2022 - 26.2.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica

TIP