divadlo
@hilma
Autorská monodráma na pomedzí tanečného divadla, performance a inštalácie sa dramaturgicky opiera o život a dielo švédskej maliarky Hilmy af Klint.
28.09.2019, So
Štúdio 12
19:00

Hilma af Klint je autorkou doložiteľne prvých abstraktných malieb našej civilizácie. Jej dielo však bolo širšej verejnosti dlho neznáme, zatienili ju mená ako Kandinskij, Malevič a Kupka. Čiastočne preto, že si af Klint, na odporúčanie Rudolfa Steinera, muža, ktorého nesmierne obdivovala, priala, aby ešte 20 rokov po jej smrti neboli jej abstraktné práce vystavované. Zároveň čelilo jej dielo skepse odbornej verejnosti a svetových galérií.

Nie len že bola jednou z prvých študentiek výtvarného umenia, bola navyše spiritualistkou a médiom. Niekoľko krát v priebehu svojho života absolútne opustila svoje dovtedajšie umelecké nazeranie, aby prekonala samú seba a vytvorila niečo nové a lepšie. Celý život si viedla podrobné poznámky, v ktorých okrem iného zaznamenala seánsy, počas ktorých ju „vyšší majster“ Amaliel predurčil na dôležitú úlohu - vytvorenie prvej veľkej abstraktnej série našej civilizácie…

Réžia: Roman Poliak
Účinkuje: Monika Štolcová, Sarah Pekarčíková

-------

Vstupné: 5€ / 3€ (zľavnené)

Odporúčame

BHS / Bratislavské hudobné slávnosti 2019

27.9.2019 - 13.10.2019 / Slovenská filharmónia

TIP

Junction presents Buttechno /RU

Pi 20.9.2019 / Fuga

TIP

Korben Dallas / Bazén tour + David Stypka & Bandjeez (CZ)

Št 7.11.2019 / Majestic music club

TIP

Blues na Lodi

Ne 13.10.2019 / Divadlo v podpalubí

TIP