divadlo
@hilma
Autorská monodráma na pomedzí tanečného divadla, performance a inštalácie sa dramaturgicky opiera o život a dielo švédskej maliarky Hilmy af Klint.
Táto akcia sa konala v minulosti

Hilma af Klint je autorkou doložiteľne prvých abstraktných malieb našej civilizácie. Jej dielo však bolo širšej verejnosti dlho neznáme, zatienili ju mená ako Kandinskij, Malevič a Kupka. Čiastočne preto, že si af Klint, na odporúčanie Rudolfa Steinera, muža, ktorého nesmierne obdivovala, priala, aby ešte 20 rokov po jej smrti neboli jej abstraktné práce vystavované. Zároveň čelilo jej dielo skepse odbornej verejnosti a svetových galérií.

Nie len že bola jednou z prvých študentiek výtvarného umenia, bola navyše spiritualistkou a médiom. Niekoľko krát v priebehu svojho života absolútne opustila svoje dovtedajšie umelecké nazeranie, aby prekonala samú seba a vytvorila niečo nové a lepšie. Celý život si viedla podrobné poznámky, v ktorých okrem iného zaznamenala seánsy, počas ktorých ju „vyšší majster“ Amaliel predurčil na dôležitú úlohu - vytvorenie prvej veľkej abstraktnej série našej civilizácie…

Réžia: Roman Poliak
Účinkuje: Monika Štolcová, Sarah Pekarčíková

-------

Vstupné: 5€ / 3€ (zľavnené)

Odporúčame

Cirkul'art : Festival nového cirkusu 2020

29.5.2020 - 31.5.2020

TIP

Erik Truffaz Quartet

Po 28.9.2020 / Ateliér Babylon

TIP

Le Payaco - krst albumu

Št 16.4.2020 / Majestic music club

TIP

Sensorium 2020

12.6.2020 - 14.6.2020 / Bratislava

TIP