divadlo
Divadelný román

Svetoznámy Divadelný román jedného z najvýznamnejších ruských prozaikov a dramatikov M. A. Bulgakova čerpá z autorových bohatých skúseností s ruským divadlom v období pred druhou svetovou vojnou.

Svetoznámy Divadelný román jedného z najvýznamnejších ruských prozaikov a dramatikov M. A. Bulgakova čerpá z autorových bohatých skúseností s ruským divadlom v období pred druhou svetovou vojnou. Groteskný pohľad do divadelného zákulisia poodhaľuje vášnivý svet umenia, pozoruhodné životy jeho tvorcov, ale aj každodennú prevádzku, závisť, intrigy – teda všetko to, čo k divadlu neodmysliteľne patrí. Pri súčasnom javiskovom uvedení tohto románu sa zároveň nedá vyhnúť vzťahom medzi umením a politikou.

Bulgakov ich poznal veľmi dôverne, podstatnú časť svojho tvorivého života prežil v sovietskom Rusku vedenom generalissimusom J. V. Stalinom, s ktorým mal osobné skúsenosti a ktorý zásadne ovplyvnil jeho života i dielo. Inscenácia obohatená o zápisky z Bulgakovovho osobného života tak mapuje nielen mimoriadne zložité obdobie dejín, ale zároveň zovšeobecňuje vzťah umelca a jeho postavenie v/i zoči-voči spoločnosti a spoločenskému zriadeniu.

Prvú slovenskú adaptáciu Bulgakovovho nedokončeného románu pripravuje česko-slovenský režijný tandem SKUTR, ktorý tak začína prvú spoluprácu s Činohrou SND.

Michail Afanasievič Bulgakov: Divadelný román
Réžia:
Skutr
Obsadenie: Alexandrer Bárta, Richard Stanke, Zdena Studenková a ďalší

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny a 30 minút s jednou prestávkou

--------

Vstup: 10€ - 30€

"Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie."

Odporúčame

Piknik vo vinohradoch

So 24.9.2022 / Pezinok

TIP

Utekajme, už ide!

Po 15.8.2022 / T3 - kultúrny prostriedok

TIP

Danube Music Day: Munly & The Lupercalians

Št 20.10.2022 / Fuga

TIP

Symfónia umenia 2022

1.9.2022 - 11.9.2022 / Bratislava

TIP