divadlo
Divadelný román

Svetoznámy Divadelný román jedného z najvýznamnejších ruských prozaikov a dramatikov M. A. Bulgakova čerpá z autorových bohatých skúseností s ruským divadlom v období pred druhou svetovou vojnou.

Táto akcia sa konala v minulosti

Svetoznámy Divadelný román jedného z najvýznamnejších ruských prozaikov a dramatikov M. A. Bulgakova čerpá z autorových bohatých skúseností s ruským divadlom v období pred druhou svetovou vojnou. Groteskný pohľad do divadelného zákulisia poodhaľuje vášnivý svet umenia, pozoruhodné životy jeho tvorcov, ale aj každodennú prevádzku, závisť, intrigy – teda všetko to, čo k divadlu neodmysliteľne patrí. Pri súčasnom javiskovom uvedení tohto románu sa zároveň nedá vyhnúť vzťahom medzi umením a politikou.

Bulgakov ich poznal veľmi dôverne, podstatnú časť svojho tvorivého života prežil v sovietskom Rusku vedenom generalissimusom J. V. Stalinom, s ktorým mal osobné skúsenosti a ktorý zásadne ovplyvnil jeho života i dielo. Inscenácia obohatená o zápisky z Bulgakovovho osobného života tak mapuje nielen mimoriadne zložité obdobie dejín, ale zároveň zovšeobecňuje vzťah umelca a jeho postavenie v/i zoči-voči spoločnosti a spoločenskému zriadeniu.

Prvú slovenskú adaptáciu Bulgakovovho nedokončeného románu pripravuje česko-slovenský režijný tandem SKUTR, ktorý tak začína prvú spoluprácu s Činohrou SND.

Michail Afanasievič Bulgakov: Divadelný román
Réžia:
Skutr
Obsadenie: Alexandrer Bárta, Richard Stanke, Zdena Studenková a ďalší

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny a 30 minút s jednou prestávkou

--------

Vstup: 5€ - 20€

"Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie."

Odporúčame

Iná svorka + Milý tati

18.1.2022 - 19.1.2022 / Kino Lumière

TIP

Quo vadis, Aida?

Kino Lumière / Kino Nostalgia

TIP

Danube Music Day: DakhaBrakha

Pi 18.2.2022 / Majestic music club

TIP

Noc na Broadway: The Only Helga Show

Pi 28.1.2022 / Red Cat Cabaret Club

TIP