divadlo
Divadelný román

Svetoznámy Divadelný román jedného z najvýznamnejších ruských prozaikov a dramatikov M. A. Bulgakova čerpá z autorových bohatých skúseností s ruským divadlom v období pred druhou svetovou vojnou.

Svetoznámy Divadelný román jedného z najvýznamnejších ruských prozaikov a dramatikov M. A. Bulgakova čerpá z autorových bohatých skúseností s ruským divadlom v období pred druhou svetovou vojnou. Groteskný pohľad do divadelného zákulisia poodhaľuje vášnivý svet umenia, pozoruhodné životy jeho tvorcov, ale aj každodennú prevádzku, závisť, intrigy – teda všetko to, čo k divadlu neodmysliteľne patrí. Pri súčasnom javiskovom uvedení tohto románu sa zároveň nedá vyhnúť vzťahom medzi umením a politikou.

Bulgakov ich poznal veľmi dôverne, podstatnú časť svojho tvorivého života prežil v sovietskom Rusku vedenom generalissimusom J. V. Stalinom, s ktorým mal osobné skúsenosti a ktorý zásadne ovplyvnil jeho života i dielo. Inscenácia obohatená o zápisky z Bulgakovovho osobného života tak mapuje nielen mimoriadne zložité obdobie dejín, ale zároveň zovšeobecňuje vzťah umelca a jeho postavenie v/i zoči-voči spoločnosti a spoločenskému zriadeniu.

Prvú slovenskú adaptáciu Bulgakovovho nedokončeného románu pripravuje česko-slovenský režijný tandem SKUTR, ktorý tak začína prvú spoluprácu s Činohrou SND.

Michail Afanasievič Bulgakov: Divadelný román
Réžia:
Skutr
Obsadenie: Alexandrer Bárta, Richard Stanke, Zdena Studenková a ďalší

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny a 30 minút s jednou prestávkou

--------

Vstup: 10€ - 30€

"Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie."

Odporúčame

Moody Selections

Pi 3.2.2023 / Manifest Bohéma

TIP

Svety Jindřicha Chalupeckého

23.11.2022 - 19.3.2023 / GMB - Mirbachov palác

TIP

Special guest: Flamenco night

So 11.3.2023 / Red Cat Cabaret Club

TIP

Son Lux (USA)

Po 19.6.2023 / Majestic music club

TIP