divadlo
Chaos

Súčasná komédia o troch ženách, ktoré strácajú kontrolu nad svojimi životmi, až skončia v úplnom chaose.

Mika Myllyaho patrí k najúspešnejším a najpopulárnejším fínskym režisérom a dramatikom súčasnosti. Jeho komédia Chaos bola preložená do mnohých jazykov a vo Fínsku sa v jedinej sezóne hrala na viac než siedmich scénach súčasne.

Na Slovensku ako prvé jednu z jeho hier uviedlo Divadlo Andreja Bagara v Nitre. Šlo o inscenáciu textu Panika, no pod názvom Panikári, v sezóne 2016/17. V roku 2017 však uviedlo košické divadlo Thália, ktoré hrá v maďarskom jazyku, práve inscenáciu hry Chaos. Slovenského prekladu sa teda táto hra dočkala až v sezóne 2020/21 v SND.

Sofia je učiteľka, ktorej čoskoro zatvoria školu. Terapeutka Júlia má pomer so svojím pacientom a nakoniec prichádza o prácu. Ema je redaktorka, ktorá sa snaží zachrániť svoje manželstvo. Keď však nachytá manžela s milenkou, problémy sú na svete. Postavy bojujú so svojimi osobnými problémami, rovnako ako s krutou spoločnosť.
Silu a odolnosť čerpajú najmä zo svojho pevného priateľstva a vzájomného pochopenia. Aj v tých najkrutejších a najmrazivejších situáciách nájdu miesto pre humor a vtip. Na túto dobrodružnú „jazdu“ vás vezmú tri vynikajúce herečky Diana Mórová, Monika Hilmerová a Táňa Pauhofová v réžii Enikö Eszenyi – európsky etablovanej maďarskej režisérky a herečky.

Mika Myllyaho: Chaos
Réžia:
 Enikö Eszenyi
Obsadenie: Táňa Pauhofová, Monika Hilmerová, Diana Mórová

Dĺžka predstavenia: 1 hodina a 45 minút bez prestávky

Miesto: Štúdio SND

---------

Vstup: 20€

Odporúčame

Víkend na chate

So 29.1.2022 / Kino Lumière

TIP

Krivky: Oľga Bleyová / Ludmila Hrachovinová

16.12.2021 - 26.2.2022 / Galéria FOG

TIP

Paralelné matky

Kino Lumière / Kino Nostalgia

TIP

Danube Music Day: DakhaBrakha

Pi 18.2.2022 / Majestic music club

TIP