divadlo
bazén (bez vody)
Čierna komédia svetoznámeho britského autora Marka Ravenhilla. bazén (bez vody) je šokujúca hra o spôsoboch, akými sa naše túžby po profesionálnom uplatnení, tvorivá identita a ľudskosť prelínajú a sú v konflikte. Venuje sa témam priateľstva, úspechu a závisti, a skúma, čo sme schopní urobiť preto, aby sme uskutočnili svoje nenaplnené ambície.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
17.03.2023, Pi

Hra je napísaná hypermoderným spôsobom – repliky v scenári nie sú rozdelené medzi postavy. Autor necháva dokonca aj počet a pohlavie postáv na rozhodnutí inscenátorov – hra je v angličtine napísaná tak, aby väčšinu replík mohol povedať muž i žena.

Skupina mladých umelcov má sen presadiť sa. Keď jedna členka umeleckej skupiny dosiahne komerčný úspech, ostatní jej skryto závidia a uvažujú o svojich vlastných ambíciách a talente. 

Počas návštevy jej vily s luxusným bazénom, čo má byť spoločnou oslavou jej úspechu, ich skrytá závisť prerastá do nenávisti a predstieranú radosť zo spoločného stretnutia pretne tragédia. V hlavách umelcov sa začne formovať plán: mohlo by byť utrpenie umeleckým dielom?

réžia: Kateřina Quisová

preklad: Roman Martinec

hrajú: Sára Polyáková, Kristína Spáčová, Jakub Jablonský

Vstupné 15€

Predstavenie 21. mája je zároveň derniérou

Divadlo bez masky je jedným z najmladších nezávislých profesionálnych divadiel v Bratislave. Založené bolo v auguste 2022 bez stáleho súboru s cieľom uvádzania súčasných divadelných hier svetových autorov v slovenskej premiére.

Žánrovo sa orientuje na činohru s komornejším obsadením (do 5 hercov). Divadlo bez masky hrá v priestoroch V-klubu (Národné osvetové centrum) na námestí SNP.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Divadlo bez masky. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Na srdci mi hraj!

Pi 9.8.2024 / Amfiteáter Trnava, Halenárska 20.

TIP

Nežiaduci

Kino Kultúrka Stupava / Kino Film...

TIP

Olympijský medzičas

Kino Kultúrka Stupava / Artkino Z...

TIP

Mýšačka live: Twin Tribes (USA)

Ut 12.11.2024 / Pink Whale

TIP