burza / blšák
Burzoblšák

Marec je mesiac knihy, jari i ľahšieho oblečenia.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Konečne je tu jar. Teploty pomaly stúpajú, slniečka máme stále viac a dni sú opäť o niečo dlhšie. S príchodom jarného počasia začíname postupne zhadzovať aj viaceré vrstvy oblečenia a užívame si dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu. Kde však najlepšie vymeníte zimný šatník za jarný efektívnejšie a šetrnejšie ako na obľúbenom blšom trhu s názvom Burzoblšák?

Renesancia vášho šatníka
Šetrite životné prostredie a nakupujte ekologicky! Práve recyklácia je alternatívou, ako obmeniť váš šatník bez toho, aby ste museli utratiť majland vo fast fashion obchodných reťazcoch. Nebuďte jedným z mnohých, ale výnimočným originálom! Práve Burzoblšák vám ponúka kreatívny priestor pre nákup vašich unikátnych každodenných i sviatočných outfitov. 

Miesto pre pomoc
Vedeli ste, že nakupovaním na Burzoblšáku viete pomôcť nielen ľuďom, ale aj zvieratkám v núdzi? Všetci slow fashionisti, dogloveri, catloveri či milovníci handmade produktov a zberatelia starých pokladov z dedkovej povaly hor sa pomáhať! A teraz už naozaj vážne o tom, ako na to.

Burzoblšák sa venuje charitatívnej činnosti už od samotného vzniku. Svojou aktívnou činnosťou doposiaľ daroval mnoho ton oblečenia ľuďom v hmotnej núdzi i bez domova. No a a kúpou akéhokoľvek produktu s logom Burzoblšák viete dokonca podporiť aj našich „štvornoháčov“! Aktuálna zbierka je aj naďalej určená pre zvierací útulok v Senici.

Marec je mesiac (nielen) knihy
Keď už sme spomenuli, že marec je mesiac knihy, mohli by sme si objasniť aj to, prečo je to tak a čo to má vlastne spoločné s komunitným podujatím Burzoblšák. Poďme na to! Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov, konkrétne to je už od roku 1955. Jeho cieľ bol naozaj jednoduchý – podporiť záujem o knihy. 

Všetci knihomoli si tak na Burzoblšák môžu prísť pre svoju vytúženú zbierku básní či obľúbenú edíciu prózy. Knihami však marcový Burzoblšák rozhodne nekončí! Pre všetkých mladých i starších s dušou bažiacou po evergreenoch minulých dôb je v ponuke široký výber platní, obrazov, šperkov alebo aj interiérových doplnkov za naozaj symbolické ceny. Príďte sa presvedčiť sami! 

Burzoblšák – online
Ste zďaleka? Alebo jednoducho práve v tomto čase nemáte čas a priestor prísť osobne? Máme pre vás vynikajúcu alternatívu, ako sa aj napriek tomu viete tohto podujatia zúčastniť. Vyskúšajte jeho online verziu, kde môžete nielen nakupovať, ale aj predávať veci, ktoré nemáte to srdce vyhodiť, no vo vašom šatníku či domácnosti už viac nemajú patričné miesto a využitie. Niekomu inému sa ešte zaručene zídu.

Kedy: v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod
Kde: v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove.