burza / blšák
Burzoblšák

Začnite rok 2020 s Burzoblšákom hneď v januári.

 

Sú tu nejaké fanúšičky a fanúšikovia secondhand módy? Ak je vaša odpoveď kladná, zbystrite pozornosť. Už v sobotu, 11. januára 2020, sa totiž bude konať novoročný a zároveň výnimočný 50. Burzoblšák. Zároveň sa tým rozbieha jeho piata sezóna.

Kde a kedy?
Priestory Základnej školy na Drieňovej 16 budú v čase 8:00 - 14:00 hod. hostiť toto výnimočné komunitné podujatie, na ktorom už tradične nájdete nielen second hand oblečenie, ale aj kvalitné handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a iné skvosty. A najlepší je na tom fakt, že vstup je pre návštevníkov úplne zdarma.

Prečo prísť?
Burzoblšák je komunitné podujatie, ktorého cieľom je recyklácia, teda znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Organizátori sa rozhodli spojiť tradíciu mestského trhu so zábavným programom pre deti. Cieľom projektu Burzoblšák je jednak podpora novovznikajúcich lokálnych značiek a handmade výrobcov, ale aj združovanie komunity prostrednístvom aktívneho využitia voľného času miestných obyvateľov v Bratislave. 

Dobročinnosť nielen na Vianoce
Oblečenie a iné veci môžu všetci predávajúci venovať detským domovom, ľuďom bez domova, ženám v núdzi alebo psím útulkom. O darované veci sa v žiadnom prípade nemusíte báť pretože organizátori sa po škončení trhu postarajú o zabezpečenie odvozu do prílušných inštitúcií. Burzoblšák už takýmto spôsobom podporil mnohé projekty zamerané na podporu a pomoc ľuďom v núdzi po celom Slovensku, ale aj útulky pre zvieratá.

Pre všetkých hladošov
Keďže Burzoblšák je podujatím na celé sobotňajšie dopoludnie a aj kúsok popoludnia, organizátori v rámci tohto komunitného podujatia pre vás pripravili aj zónu s občerstvením. Nájdete v nej niekoľko druhov domácich koláčikov a džemov, slané pochutiny, limonády, sirupy a výbornú kávu a mnoho ďalšieho. 

Program pre najmenších
Samozrejme, Burzoblšák ponúka aj priestor pre oddych. Zatiaľ čo vy si posedíte v oddychovej zóne, detská eventová agentúra Artlandia už tradične vaše deti zabaví na tvorivých dielňach a obľúbenom maľovaní na tvár. 

Pre celé Slovensko
Komunita milovníkov secondhand módy a recyklácie sa za päť rokov svojej existencie rozrástla. Len na Facebooku je nás vyše 9000. Ide o všetkých návštevníkov, návštevníčky, predajcov, predajkýň, fanúšikov a fanúšičiek Burzoblšáku, ktorí umožnili rozšírenie tejto platformy v rámci celého Slovenska. A to, prostredníctvom virtuálnej komunity s názvom Burzoblšák – online. Vyskúšajte si svoj vlastný Burzoblšák – online na www.burzoblsak.sk/online.

Kedy: v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod
Kde: v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove.