koncert
Príbeh hudby

Príbeh hudby pre všetkých už 26. a 27. októbra 2018. Výnimočný koncert pre deti a mládež pripravil Bratislavský chlapčenský zbor.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pozývame vás spoznať vzrušujúci príbeh, ktorý píše ľudstvo celé tisícročia. Na koncerte Príbeh hudby vás prevedieme jeho veselými i vážnymi zákutiami.

Prenesieme vás do šera stredovekého kláštora, kde sa budete môcť započúvať do mystických tónov gregoriánskeho chorálu. Dozviete sa, ako asi znela praveká hudba, aký je rozdiel medzi hudbou klasicizmu a romantizmu, ako znie 40-hlasný spev, ale aj ako vyznať prostredníctvom hudby lásku.

Na koncerte sa popri chlapčenskom zbore predstaví Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sólisti Slávka Zámečníková (soprán), Jakub Gubka (barytón) a Marek Štrbák (organ). Dirigentom, moderátorom a autorom celého podujatia je zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, Gabriel Rovňák ml.

Okrem vás spozná „Príbeh hudby“ vďaka priamemu internetovému prenosu aj takmer 50 tisíc mladých ľudí z vyše 300 škôl z celého Slovenska. Prenos môžete sledovať aj vy doma 26.10. o 10:30 cez fanpage RTVS na Facebooku. 

Vidíme sa v sobotu 27. októbra 2018 o 10.30 hod. vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. 

Účinkujú:
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu 
Bratislavský chlapčenský zbor 
Slávka Zámečníková (soprán) 
Jakub Gubka (barytón) 
Marek Štrbák (organ) 
Gabriel Rovňák ml., dirigent, hovorené slovo

Vstupné na koncert 27.10.
5 €

Odporúčame

87. Klub pomalých čitateľov - Atlas ztracených měst

Št 12.3.2020 / Nová Cvernovka

TIP

Cestovateľské kino: Portugalsko

Ut 24.3.2020 / Dunaj˜

TIP

Metódy vypočúvania a získavania informácií

Ut 31.3.2020 / Artkino Za zrkadlom

TIP

LQ #30 - Svätyne/Šeptuchy

Po 2.3.2020 / .klub pod lampou

TIP