koncert
Gwerkova /sk/, Awali /cz/, Illl /sk/, MacroNoise /sk-cz/

Nádielka česko-slovenskej elektroniky, ktorá sa nenechá žánrovo, ani inými hranicami, obmedzovať.

Táto akcia sa konala v minulosti


MacroNoise spáchal microturné, na ktoré si ako posily zavolal projekty, ktoré sú na prvý posluch tak odlišné, a na druhý je jasné, že táto symbióza bude fungovať. Gwerkova a Illl sú na svete ešte len jednu dekádu, no už sa dá hovoriť o ikonických projektoch na SK scéne. Multitalentovanú skladateľku Awali z Prahy je fajnšmekrom tiež zbytočné predstavovať. A keby predsa, príďte sa na túto zostavu pozrieť, nech sa vám predstavia svojim umením. Ešte predtým ich budete môcť spolu počuť na singly Domovina od MacroNoise, ktorý remixujú práve Illl a Awali, a o ktorého klip sa postará slovenská režisérka Patrícia Gyenesová.

gwerkova
Znie to možno ako laboratórny experiment, ale hudba kapely Gwerkova vznikla spojením ľudí pohybujúcich sa dovtedy v rôznych hudobných svetoch. Z energie metalovej hudby, emócií pop-rocku a alchýmie elektronickej hudby vznikol menej definovatelný štýl Gwerkovej charakterizovaný plávajúcimi melódiami v nedefinovateľnom čase a priestore.S väčšími-menšími pauzami sa Gwerkova opäť vracia pred publikum, kde sa tentokrát pripravuje viacerými zostavami zo starších skladieb spestrené zatiaľ nevydanými novými skladbami. Svoju posádku rozšíli aj novými členmi, umelcami zo sveta vizuálneho umenia, zvukárom a vokalistkou. Ich cieľom je stále to isté, svojou hudbou odovzdať zopár hlbších myšlienok,a odtrhnúť poslucháča aspoň na chviľu od materiálnej reality.

White Lies

Awali je projekt pražskej speváčky, producentky a skladateľky Tamary Sofie Shmidt (UA/CZ).

MacroNoise
Od svojho debutového EP Caravan Planet z leta 2017 sa predstavil viacerými EPčkami, ktoré sa žánrovo pohybujú medzi ambientom, cez IDM a trip hop, až po prvky experimentálneho techna či drum and bassu. Jeho vystúpenia na rozmedzí live a dj setu sa vyznačujú hypnotickou, potemnelou náladou, sú plné napätia a dynamiky. Naživo sa predstavil okrem domáceho Slovenska a Česka napríklad aj vo francúzskom Lille.

Illl je umelecký pseudonym Jána Ürögiho, zakladateľa vydavateľstva Soun Records a štúdia Soun Studio, člena skupiny Gwerkova a projektu Illl a Irma. Jeho hudbu charakterizuje nadčasovosť, hudobné scenérie presahujúce hranicu reality. Jeho sólo tvorba siaha do dávnych čias, napriek tomu nikdy nebola v popredí. V súčasnosti sa chystá svoj hudobný svet podeliť s publikom a to ako s kapelou Gwerkova tak aj s vlastnou produkciou.


Odporúčame

Midi Lidi /CZ

Št 26.9.2019 / Nová Cvernovka

TIP

bratislava - inline 2019: posledná jazda!

Pi 23.8.2019 / Bratislava

TIP

Biela noc Bratislava 2019

27.9.2019 - 29.9.2019 / Bratislava

TIP

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Ut 17.9.2019 / Kino Mier Modra

TIP