iná akcia
Prechádzka / exkurzia
Exkurzia po miestach, kde končí náš odpad

Elektrobusom po miestach, kde končí odpad. Odpad nezmizne, keď ho vyhodíme. Naopak, niekedy s nami zostáva aj niekoľko storočí. Viete vôbec, kde náš každodenný odpad končí? 

Táto akcia sa konala v minulosti

Pozývame vás na zážitkový výjazd elektrobusom po miestach, kde sa odpad hromadí, zhodnocuje a kde dostáva druhú šancu. Vydajte sa s nami na prekvapivú okružnú jazdu a zistite na vlastnej koži, kam putuje plechovka, keď ju vyhodíte, kam odteká voda z vašej kúpeľne a kde končí vaše staré oblečenie.

Pátrali sme po tom, kadiaľ v Bratislave putujú suroviny, ako sa recyklujú, čistia, alebo ukladajú. Spolu s expertmi na cirkulárnu ekonomiku sme pre vás vytvorili dve prehliadkové trasy po bratislavských spaľovniach odpadu, čistiarniach odpadových vôd, komunitných kompostárňach alebo zberniach surovín.

Pridajte sa na komentovaný zájazd autobusom s odborníkmi na palube, ukážeme si, aké dôležité je zodpovedne s odpadom zaobchádzať a ako jednoducho sa odpad môže stať zdrojom. Súčasťou exkurzie bude prezentácia bratislavskej mapy Cirkulárnej ekonomiky. Zachytáva infraštruktúru odpadového hospodárstva a miesta, ktoré fungujú na princípoch cirkularity, zdieľanej ekonomiky a zero waste.

Trasa 1
10:00 – 12:30 (prvý turnus), 13:30 – 16:00 (druhý turnus)
Stará Tržnica - spaľovňa Odpadov OLO, Vlčie Hrdlo - čierna skládka Bratislavská recyklačná - OLO zberný dvor, Ivánska cesta - IKEA, výkup a predaj použitého nábytku - Bučina EKO Petržalka, spracovateľ dreva - Stará Tržnica

Trasa 2
10:00 – 12:30 (prvý turnus), 13:30 – 16:00 (druhý turnus)
Stará Tržnica - BVS, čistiareň odpadových vôd - Ekocharita zber textilu, Petržalka - Komunitné kompostovisko - Hájpark - UpCity, Švihaj Šuhaj, zber oleja, Oáza - Stará Tržnica

Odporúčame

Do divočiny

13.5.2019 - 30.4.2020 / Schaubmarov mlyn v Pezinku

TIP

Počúvadlo vol. 4

Pi 25.10.2019 / Miestna knižnica Petržalka

TIP

16th KlezMore festival Vienna & Bratislava

16.10.2019 - 21.10.2019 / Bratislava

TIP

Glen Hansard

Ne 17.11.2019 / Istropolis

TIP