divadlo
Giselle

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Dátum premiéry:
25.11.2016, Pi

Adamov balet Giselle patrí k historickému odkazu obdobia vrcholného romantizmu a zároveň k najhranejším dielam svetových baletných súborov.

Od prvého uvedenia v Paríži roku 1841 si udržal pozornosť obecenstva na celom svete – na čom má zásluhu nielen dojímavý romantický príbeh libretistov Théophila Gautiera a Julesa-Henriho Vernoya de Saint-Georgesa, ale aj melodická a rytmická ľahkosť hudby významného skladateľa romantického obdobia Adolpha Charlesa Adama.

Balet, ktorý sa dnes zaraďuje k najpôvabnejším a najstarším dielam klasickej baletnej literatúry, uvedie SND v jeho akademickej čistote a brilantnosti v naštudovaní Rafaela Avnikjana.

Adolphe Charles Adam: Giselle
Réžia:
Rafael Avnikjan
Obsadenie: Maria Rudenko Luana Brunetti Tatum Shoptaugh Olga Chelpanova, Artemyj Pyzhov Konstantin Korotkov, Romina Kolodziej Silvia Najdená Viola Mariner Tatum Shoptaugh...

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 25 minút s jednou prestávkou

-----------------

Vstupné: 10€ - 22€

Vstupenky 4. kategórie v historickej budove SND sú so zníženou viditeľnosťou. Tejto skutočnosti zodpovedá aj cena vstupenky, preto nie je možnosť vrátenia vstupného v prípade reklamácie tejto skutočnosti zákazníkom.

 

Odporúčame

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák

TIP

Rozprávka o šťastnom konci

27.4.2020 - 28.4.2020 / Slovenské národné divadlo - Historická budova

TIP

Frida

Št 16.4.2020 / Teatro Wüstenrot

TIP

Sharpe 2020

24.4.2020 - 26.4.2020 / Nová Cvernovka

TIP